top of page

Srebrna Góra dla każdego - Szkolenie średnio-zaawansowane

Michał Putz - Skill School

22 kwi 2023

Skaczemy jak kangury

Nauka nigdy nie idzie w las.

Chyba, że jedziesz uczyć się do lasu.

Rok do roku jest straszny progress!


Szkolenie rozpoczęliśmy od krótkiego wprowadzenia do technik jazdy i skoku, omówiliśmy podstawowe pojęcia i zasadę "Na kota". Po tak dogłębnej dawce wiedzy, z nieskrywaną powagą, ruszamy na plac treningowy


Pani Kasia na nowym Bajku szła jak wściekła


Na początku proponowaliśmy proste skoki, aby uczestnicy mieli okazję zaznajomić się z podstawowymi zasadami lądowania, równowagą ciała i kontrolą nad rowerem w locie. Z każdym kolejnym skokiem, zadania stawały się bardziej wymagające, aż do momentu, kiedy uczestnicy mogli skakać w zaawansowanych warunkach.


Przełamane!


Stara Monia z odblokowanymi czakrami


Kolejnym zadaniem było przejechanie po prostej rampie, a następnie wykonanie skoku nad niewielką przeszkodą. Największą uwagę zwracamy na naszą pozycję na rowerze, ułożenie ciała oraz na to, jak panujemy nad rowerem w trakcie lotu. Po kilku próbach zaczęło się prawdziwe latanie. Nieco wyżej i dalej.


Kamil mówił, że wyżej się już nie da


Paweł mówi, że w takim towarzystwie jeszcze nie jeździł


No i nie ma się co dziwić :)


Szkolenie trwało przez cały dzień, a uczestnicy mieli okazję nauczyć się nie tylko technik jazdy na trasach Enduro MTB, ale również poznać ciekawych ludzi, którzy mieli podobne zainteresowania. W trakcie dnia zorganizowaliśmy krótką sesję pytań i odpowiedzi, aby każdy mógł wyjaśnić swoje wątpliwości i poznać różne sposoby na doskonalenie swojej techniki.


Niby się nie da


Ale dziewcznymy pokazały co innego!


Kamil leci kadetem!


Szkolenie zakończyło się jazdą po całej trasie C, na której mieliśmy okazję wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności. Była to niezwykle emocjonująca jazda, podczas której każdy uczestnik mógł skupić sie na pokonaniu dropów i gapów, które sprawiają największe problemy, a jednocześnie cieszyć się pięknymi widokami.


To był piękny dzień na super szkoleniu!


Piona!


Podsumowując, szkolenie techniki jazdy na rowerze w Srebrnej Górze na trasach Enduro MTB było bardzo intensywne i pozwoliło nam na zdobycie nowych umiejętności w zakresie skakania na rowerze i panowania nad nim w trakcie lotu. Uczestnicy byli bardzo cierpliwi i zaangażowani, a cała atmosfera była bardzo przyjazna i motywująca. Polecam taki dzień każdemu, kto chce doskonalić swoje umiejętności na rowerze!

bottom of page