top of page

Szkolenia MTB Ślęża - aktywny weekend

Michał Putz - SkillSchool

17 kwi 2023

Czas kiedy cały Wrocław i pół Poznania zjeżdża na Ślęże

Szkolenie MTB na Ślęży - jak dobrze wejść w sezon


Sobota


Aktywny i bardzo ciekawy weekend zapowiadał się na Ślęży. Dwa szkolenia z techniki jazdy rowerem MTB okazały idealnym wprowadzeniem do sezonu.Sobotnie szkolenie skupiało się na poznawaniu linii i wydłużeniu punktu postrzegania. Spore błoto na trasie na samym początku Was usztywniło.Po omówieniu najważniejszych aspektów zachowania się roweru w takich warunkach. Wszyscy dostali szkołę życia!


I zaczęli jeżdzić jak szaleni

Kolejnym aspektem szkolenia było poszerzanie linii, którą staraliśmy się przesunąć z pomocą słupków.


"Tam pojade ale kolejnym razem treneże." Po ułożeniu bramek do piłki nożnej z niebieskich słupków, zaczęły sie tricki piłkarskie ala Neymar
Zakończyliśmy dzień w pełnym słońcu z uśmiechami na twarzach
Pomimo gnoju i znoju na trasach to był piękny dzień i wyjazd pełen wrażeń. Jestem pewien, że od tego momentu żadne błoto Wam nie straszne! Dzięki!


2. NiedzielaJuż na samym początku udało nam się spotkać jaśnie święcąca gwiazdę Instagrama i za razem, początkująca gwiazdę RedTube. Po krótkiej reklamie maszynek do golenia i rozmowie o kołach karbonowych, nie z karbonu - ruszyliśmy do rozgrzewki.
Która dla wszystkich okazała się bardzo wymagająca. Rozjeżdżone trasy zrobiły się bardzo śliskie, a nauka hamowania poszła w głęboki las. Kilkukrotnie i z dużą prędkością.
Na szczęście, bez większych złamań, dotarliśmy na prawdziwe elementy techniczne.

Na których Łukaszowi udało sie pokazac Wam o co w tym wszystkich chodzi:Tym miłym akcentem, w rytmach Gangsta Paradise, przeszlismy na ostanią trasę.Gdzie walka zaczęła się od samego początkuI gdzie nasza mała Ania pokazała, jak bez ochraniaczy, kasków, Ibiszów i bez strachu, zjeżdża dziecko w XC.


Dzięki za piękny weekend! Czas skierować się na Srebrną Górę gdzie już wkrótce będziemy uczyć się skakać jak kangury.
bottom of page