top of page

Brick in the Wall

Michał Putz

29 paź 2022

Kiedy dotrzesz do ściany

Gdy dotrzesz do maksimum swoich możliwości i nie jesteś w stanie osiągnąć więcj, niż pozwala Ci na to twój organizm, nazywamy to ścianą.

Takie zahamowania najczęściej mają swoje podłoże w psychice, dlatego głownym założeniem treningu jest zmiana zachowań i przekraczanie swojej granicy komfortu.


Podstawowym założeniem treningu jest powolne przekraczanie małych barier. Skupiające się na ugruntowaniu odpowiedniej pozycji i zachowań, które wykluczą niebezpieczne hamowania lub nagłe blokady.


Kolejnym krokiem jest skupianie się na wydłużeniu linii patrzenia, aby zwiększyć kontrolę, zniwelować "myszkowanie roweru" oraz zwiększyć pewność siebie.


Ugruntowanie odpowiedniej pozycji ciała ma kluczowe znaczenie. Skupiamy się nad utrzymaniem kontroli nad kierownicą, tak aby przesadnie nie wysuwać się za linię środka ciężkości.


Z całą tą wiedzą, wprowadzeni we flow, podchodzimy do najcięższych elementów trasy.


Zwiększamy pewność siebie


I ustawiamy pozycję na atakującą


I zwiększamy prędkość przejazdów!


Na koniec ogarniamy Instagramy i chwalimy się rodzicom. Wszyscy cali wracają do domówTym razem na treningu MTB wszyscy weszli na maksymalny poziom. Zaangażowanie i luźne podjeście pozwoliło Wam na przełamanie barier. Tym z Was, którym bariery nadal sprawiają trudność zapraszamy na kolejne Szkolenia MTB Na relację z wydarzenia zapraszają też uczestnicy:bottom of page